2.4.2011 Kirkkonummi
Painin UV-Putki ja KirkUn painin 20 v. kilpailut
Järjestäjä Kirkkonummen Urheilijat
Juniorit 20 v.
75 kg: 1) Niko Sneitz KirkU.
Pojat 17 v.
50 kg: 1) Jami Torjama KarkU, 2) Eetu Jääskeläinen KirkU.
65 kg: 1) Lauri Eklund KarkU, 2) Isa Alihanov YTK, 3) Miro Savonsalmi
KirkU, 4) Jari Tapola MyKV.
74 kg: 1) Atte Salo VV.
Pojat 14 v.
40 kg: 1) Markus Kallio TWM, 2) Eemeli Kunttu TWM, 3) Jani-Petteri
Lindman LoRi.
42 kg: 1) Eino Svartberg TWM, 2) Tomi Hietalahti HI.
49 kg: 1) Jimi Gustafsson KarkU, 2) Verneri Korkee YTK, 3) Toni
Lindholm HyPk.
53 kg: 1) Sasu Hopeavirta KarkU, 2) Jimi Aaltonen KarkU, 3) Samu
Vilenius HI.
68 kg: 1) Tom Virkkala JäVo, 2) Elmo Koskinen HyPk.
Pojat 12 v.
32 kg: 1) Juho Ronkainen VaSa, 2) Kimi Hölsä VUV, 3) Jimi
Torjama KarkU, 4) Teemu Laurila VUV.
35 kg: 1) Eetu Teräväinen HPM, 2) Miska Aaltonen KarkU, 3)
Sasu Takko YTK, 4) Roni Puustelli LoRi, 5) Wiljam Koivisto TWM, 6)
Kristian Teräsaho HeTa.
38 kg: 1) Joonas Mört TWM, 2) Markus Repo TWM, 3) Niko
Gardemeister VUV, 4) Arsi Martikainen KoVe.
41 kg: 1) Niko Pekkarinen HPM, 2) Riku Hoikka HeTa, 3) Oliver Svartberg
TWM, 4) Aapo Takalo LoVo, 5) Joni Hava JäVo, 6) Julius
Järvinen TWM.
43 kg: 1) Mike Mesiäinen JäVo, 2) Aaro Savonsalmi KirkU, 3)
Oskari Hyytiäinen LoVo.
46 kg: 1) Sampsa Kotamäki KarkU, 2) Riku Martikainen KoVe, 3)
Joonas Wikström HeTa, 4) Panu Dahlqvist HPM.
52 kg: 1) Rasmus Halttunen HeTa, 2) Jesse Lindholm HyPk, 3) Arttu
Matilainen JäVo.
65 kg: 1) Rasmus Ruotsalainen KirkU, 2) Patrick Andersson KarkU, 3)
Arttu Mutanen Haka.
86 kg: 1) Jere Huovinen KarkU.
Pojat 10 v.
26 kg: 1) Tino Ojala Haka, 2) Kasperi Kauhanen PoWe, 3) Vico Salminen
KarkU, 4) Romeo Luostarinen JäVo.
28 kg: 1) Elmmeri Marttonen HPM, 2) Vili Pylkkänen KeU, 3) Jimi
Miettunen Haka.
31 kg: 1) Joona Mustonen VaSa, 2) Topias Saari HI, 3) Miro Salminen
KarkU, 4) Julius Manninen JäVo.
34 kg: 1) Eetu Pulliainen HAKA, 2) Juuso Hava JäVo, 3) Jere
Hongisto LoVo, 4) Veikko Länsikunnas HyPk, 5) Patrick
Österlund PoWe, 6) Riki Leskinen JäVo.
36 kg: 1) Evert Rosenström VaSa, 2) Niko Andersson KarkU, 3)
Sakari Marttonen HPM, 4) Lauri Puttonen KoVe, 5) Roni Sivonen KeU.
39 kg: 1) Jiri Toiva VaSa, 2) Aleksi Simojoki TWM, 3) Nicolas Hanner
HeTa.
Tytöt
30 kg: 1) Ines-Maria Hakasaari JäVo, 2) Venla Koivisto TWM.
39 kg: 1) Jessi Torjama KarkU, 2) Oona Huovinen KarkU.
55 kg: 1) Jenna Torjama KarkU, 2) Joanna Torjama KarkU.
Aloittelijat
21 kg: 1) Topi Iisakka LäLu, 2) Casper Hietasalo KirkU, 3) Roberta
Luostarinen JäVo.
23 kg: 1) Rosalina Luostarinen JäVo, 2) Niklas Palm KarkU, 3)
Leopold Leilas KirkU.
24 kg: 1) Teo Laitila VaSa, 2) Tuomas Röyskö HeTa, 3) Rasmus
Laipio KirkU.
26 kg: 1) Henri Toiva VaSa, 2) Heta Viemerö JäVo, 3) Jimi
Nykänen LoRi.
27 kg: 1) Jasper Salmi KoVe, 2) Elias Toivola VV, 3) Roope Julkunen
JäVo.
30 kg: 1) Jere Palm KarkU, 2) Roni Piironen VaSa, 3) Niko Heijari LoRi.
32 kg: 1) Veeti Puttonen KoVe, 2) Jesse Miettunen Haka, 3) Otto
Kovalainen Haka.
33 kg: 1) Korpela Joonas KirkU, 2) Veikka Alen KarkU.
40 kg: 1) Murat Isparov VaSa, 2) Santtu Gustafsson KarkU, 3) Marko
Nokelainen KoVe.
44 kg: 1) Max Kuparinen Haka, 2) Reino Länsikunnas HyPk, 3) Kalle
Aronen Haka.
54 kg: 1) Markus Kauppinen KarkU, 2) Veikko Röyskö HeTa, 3)
Jesper Mattson LoRi, 4) Casper Mattson LoRi.
65 kg: 1) Mikko Malin KarkU, 2) Aleksi Sorveli LoRi.
Seurojen pisteet
1) Karkkilan Urheilijat 123, 2) Järvenpään Voimailijat
55, 3) Vantaan Sampo 47, 4) Kirkkonummen Urheilijat ja Turun
Voimamiehet 45, 6) Helsingin Haka 39, 7) Helsingin Tarmo 30, 8) Korson
Veto 27, 9) Loviisan Riento 27, 10) Helsingin Paini-Miehet 25, 11)
Hyvinkään Painiklubi 22, 12) Heinolan Isku ja
Ylä-Tikkurilan Kipinä 14, 14) Voikkaan Urheilu-Veikot 12, 15)
Lohjan Voimailijat ja Viipurin Voimailijat 11, 17) Keravan Urheilijat
ja Porvoon Weikot 7, 19) Läyliäisten Luja 6, 20) Myllykosken
Kilpa-Veikot 3.
Osanottajia 122, otteluita 138, seuroja 20.